Menu

Grupa Motylki

Motylki odwiedzają Babaludę

22 czerwca przedszkolaki z Turzna wybrały się do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego Babaluda w Parowie Falęckiej. Motylki uwielbiają wycieczki więc od dłuższego czasu czekały na ten dzień.

Dzień Dziecka w Turznie

Dzień naszych pociech powinien być najpiękniejszy w roku. Myślę, że tak było tego dnia w przedszkolu.

Motylki w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Przedszkolaki z Turzna uwielbiają wycieczki. Tym razem wybraliśmy się do ogrodu zoobotanicznego  w Toruniu. Dzieci były zachwycone atrakcją.

Motylkowy Dzień Rodziny

Po bardzo długim czasie obostrzeń w końcu mogliśmy się spotkać i świętować Dzień Rodziny. Dzieci zaprezentowały się swoim Mamusiom i Tatusiom w krótkim montażu słowno- muzycznym a potem obdarowały ich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

Policja u Motylków

16 maja nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Na początku opowiedzieli dzieciom czym się zajmują. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w quizie na temat ,,Co wiesz o bezpieczeństwie?’’.

Motylki odwiedzają Bibliotekę Publiczną w Turznie

Poruszając tematykę ,,Książka mój przyjaciel’’ postanowiliśmy wybrać się na pieszą wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Turznie. Wyprawa przyniosła ogromna frajdę dzieciom.

Plener malarski

Czy łatwo namalować łąkę? A może łatwo zapamiętać rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę?

Która rzeka dłuższa?

Na to pytanie Motylki szukały odpowiedzi podczas zajęć z mapą. Odra czy Wisła?

Święta nietypowe…

Motylki spędzają czas na zabawach i grach ale uwielbiają też obchody świąt nietypowych. W kwietniu i maju trochę ich było.

Chrońmy naszą planetę - obchody Dnia Ziemi w przedszkolu w Turznie

Na dzień 22 kwietnia przypada święto naszej planety. Codziennie przekazujemy dzieciom wiedzę na temat konieczności dbania o wszystko co nas otacza.

Motylkowy poranek wielkanocny…

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania, niby codziennego a jednak wyjątkowego. Najpierw składając sobie życzenia stukaliśmy się pisankami, które wcześniej sami przygotowaliśmy.

Pisanki, pisanki jajka malowane…

Tuż przed świętami dużo czasu poświęcamy na poznanie tradycji wielkanocnych. Jedną  z nich jest ozdabianie jaj.

Żaby i ropuchy szukają pomocy…

W kwietniu wybraliśmy się na pierwszą, bardzo długo wyczekiwaną wycieczkę. Odwiedziliśmy Szkołę Leśną na Barbarce i pod okiem edukatora wzięliśmy udział w leśnych podchodach.

Motylki witają wiosnę

21 marca świętowaliśmy w naszym przedszkolu nadejście nowej pory roku – wiosny. Tym razem postanowiliśmy przywitać wiosnę w zupełnie inny sposób niż poprzednie lata.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa = Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także dzień Ludzi Niezwykłych. Tę niełatwą tematykę zaczęliśmy od obejrzenia filmu ,,Skarpetkowe wyznania’’.

Zdrowo rośniemy bo witaminy jemy

Wiosną wszystko budzi się do życia. Rośliny rosną, dzieci rosną. W związku z powyższym postanowiliśmy przygotować zdrowe śniadanko.

Motylki zakładają hodowlę

Wraz ze zbliżającą się wiosną poruszaliśmy w naszej grupie wiosenną tematykę. Rozmawialiśmy na temat wiosennych kwiatów.

Szaleństwo z chustą animacyjną Czyli program nowatorski Pedagogika zabawy ,,Klanza’’ w grupie Motylki

Od września dzieci biorą udział w zajęciach z zakresu Pedagogiki Zabawy ,,Klanza’’. Przedszkolaki uwielbiają zabawy z chustą.

Innowacja pedagogiczna "Zakodowany Jelonek"

W grupie Motylki od października realizujemy innowację pedagogiczną ,,Zakodowany Jelonek’’. Przedszkolaki chętnie uczą się nowych umiejętności.

Motylkowy Dzień Kobiet

W tym wyjątkowym dniu chłopcy w naszej grupie nie zapomnieli o swoich koleżankach ale także o nauczycielkach, czy zaprzyjaźnionych z nami paniami ze szkolnej kuchni

Dzień dentysty

Jak ważna jest higiena jamy ustnej chyba nikogo już nie trzeba przekonywać.

Uśmiechnięte buzie mamy, Czystym powietrzem oddychamy!

Motylki jak co roku, zwiększają swoje kompetencje w zakresie edukacji antynikotynowej. Uczą się dostrzegać i nazywać źródła dymu a także chronić siebie przed szkodliwym jego wpływem.

Upominki dla Babć i Dziadków

Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobiony prezent. Nasze przedszkolaki dla Babć i Dziadków wykonały świece sojowe.

Teatr cieni

Omawiając tematykę tygodniową ,,Bajki i baśnie'' dzieci dowiedziały się czym jest teatr oraz jakie elementy wchodzą w jego skład.

Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Nie mogliśmy pominąć małych pupilów w naszym przedszkolu.

Walentynki u Motylków

14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki...

Dla Babci i Dziadka

Za co Motylki kochają swoje Babcie i swoich Dziadków? Zapraszamy na film...

Mamo, Tato wolę wodę!

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. Podczas zajęć dydaktycznych eksperymentowaliśmy i zdobywaliśmy wiedzę o wodzie realizując...

Działamy z imPETem – realizacja ekologicznego programu edukacyjnego

To pierwsza odsłona programu edukacyjnego „Działaj z impetem” w naszym przedszkolu, który ma na celu uczyć najmłodszych postaw ekologicznych, zasad segregacji odpadów i dbania o przestrzeń wokół nas.

W karnawale same bale…

Tuż przed feriami dzieci bawiły się na Balu Karnawałowym. Księżniczki, Super Bohaterowie, Pirat, Krokodyl, Kot, Motylki, Biedronka, Aniołek, Piłkarz, Żołnierz, Jednorożec, Myszka Mini, Tancerki a nawet Harry Potter...

Motylkowe kolędowanie

Tuż przed Bożym Narodzeniem Motylki zacięcie ćwiczyły swoje umiejętności wokalne. Razem z gwiazdami polskiej estrady wyśpiewywały najpiękniejsze kolędy.

Jasełka w grupie Motylki

15 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka....

Spotkanie z Mikołajem

To był bardzo szczęśliwy dzień w naszym przedszkolu. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Przedszkolaki już od samego rana spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj...

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

7 grudnia zaczęliśmy tematykę ZWIERZĘTA ZIMĄ. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Mikołajki

6 grudnia jak wszyscy wiedzą przychodzi Mikołaj. Tego dnia Motylki miały przyjść do przedszkola ubrane na czerwono. W ich stroju miał być akcent świąteczny.

Wróżby andrzejkowe u Motylków

30 listopada zrobiliśmy w naszym przedszkolu dzień wróżb andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się kim zostaną gdy dorosną oraz jakie życie je czeka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi pupilami.

Światowy Dzień Życzliwości

Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Zaczęliśmy od burzy mózgów, podczas której powiedzieliśmy sobie co to znaczy być życzliwym.

Jesień u Motylków

Pewnego jesiennego dnia Motylki wybrały się na spacer do parku. Podziwiały tam zmiany zachodzące w przyrodzie. Zbierały skarby jesieni. Tworzyły piękne bukiety z liści.

Jestem zdrowy bo odżywiam się zdrowo

8 listopada odchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Przypomnieliśmy sobie co warto jeść oraz jakie produkty mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Audycja muzyczna "Na patriotyczną nutę”.

10 Listopada dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej pt. „Patriotyzm” z okazji narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu...

#SzkołaDoHymnu

11 Listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. W środę 10 listopada w naszym Przedszkolu..

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy dzień postaci z bajek. Jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a najsłynniejszego producenta filmów animowanych.

Pasowanie na przedszkolaka i straszaka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego ważnego wydarzenia.

Nowy kolega…

Do naszej grupy dołączył miś. Ma na imię Alik, bo tak go nazwaliśmy. Przybył do nas z daleka i oprócz misiowych zwyczajów uwielbia słuchać czytanych mu bajek

Dzień Drzewa

10 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. To jedno z tych nietypowych świąt, dzięki którym kształtujemy wśród przedszkolaków postawy ekologiczne.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzone jest globalne święto mające na celu edukację na temat istoty mycia rąk.

Jestem bezpieczny

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. W naszym przedszkolu we wrześniu tematyka bezpieczeństwa jest wiodącym tematem, przypominamy zasady, a nowe przedszkolaki wprowadzamy w ich świat i...

Dzień Chłopaka w Turznie

30 września nie zapomnieliśmy o naszych kochanych chłopakach. Gdy tylko zebraliśmy się wszyscy w przedszkolu złożyłyśmy naszym chłopcom życzenia, a następnie specjalnie dla nich zorganizowałyśmy występ.

Jesienne pyszności

27 września przedszkolaki przyniosły do przedszkola owoce i warzywa jesienne. Na początku poznaliśmy ich nazwy, a następnie przystąpiliśmy do konsumpcji. Zrobiliśmy sobie kulinarny tydzień.

Kosz z darami wam przynoszę – witamy Panią Jesień

W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o warzywach i owocach jesiennych. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach i zajęciach organizowanych przez nauczyciela.

„Moralność Pani Dulskiej"

Nasze Przedszkole w dniu 29.09.2021 włączyło się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została...

Jabłko też ma swoje święto…

28 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Jabłka. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach dotyczących tego pysznego owocu. Odbyły się zabawy typu ,,Co wiesz o jabłkach?’’, ,,Prawda - fałsz’’, ,,Wędrujące jabłuszko’’ oraz zawody sportowe z wykorzystaniem oczywiście jabłka...

Spotkanie z muzykami Wszyscy Tworzymy Sztukę

Kolejny już raz dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek zostały wprowadzone w świat muzyki. Każdy koncert to spotkanie z innymi instrumentami, poznanie ich budowy i sposobu gry na nich. Tym razem muzycy z Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosili małych słuchaczy na koncert pt. "Folklor miejski warszawskie piosenki"...

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka to ważna data, nie tylko dla dzieci lecz dla całego świata. Dzieci są ważne każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.”

Sprzątamy Świat!

,,Myślę, więc nie śmiecę” pod takim hasłem przebiega tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Motylkowe przedszkolaki też dołączyły się do tej akcji...

„Bo przedszkole uczy, bawi nas…”

Pierwsze dni w przedszkolu upływają nam na zabawie, wesołych pląsach ale też nauce. Wspólnie konstruowaliśmy nasz Kodeks Przedszkolaka, poznawaliśmy zasady bezpiecznej zabawy na placu oraz wdrażaliśmy nawyki higieniczne i porządkowe...

Starszaki witają Maluszki czyli kilka słów o adaptacji w Turznie

1 września rozpoczęła się w naszym przedszkolu adaptacja. Tego szczególnego dnia do przedszkola po wakacjach wróciły dzieci kontynuujące naukę i zabawę w naszym przedszkolu, ale też przyszły do nas po raz pierwszy nowe dzieci...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie