Menu

Grupa Rybki - Łysomice

Wychowawca:

Aleksandra Janus

Zima wokół nas …

Realizując tematykę tygodnia  „Wszędzie biało” przedszkolaki  zapoznały się z mapą i globusem. Oglądały mapę fizyczną świata, rozpoznawały lądy i morza na globusie oraz dwa bieguny zimna (północny i południowy)...

Bal Karnawałowy 2023 w Rybkach

23 stycznia w grupie Rybek odbył się Bal Karnawałowy to było barwne i radosne wydarzenie. Energetyczne, dyskotekowe tańce oraz różnorodne pląsy muzyczno - ruchowe, w które nas wprowadził animator Emil z JOJO Animacje!

Dzień Babci i Dziadka w grupie Rybek

Dzień Babci i Dziadka to święto, które już dawno zagościło na stałe w naszym kalendarzu imprez i uroczystości przedszkolnych. Kochane Babcie, Dziadkowie kochani przyjmijcie nasze najlepsze życzenia, zdrowia, radości pociechy z wnucząt i niech się spełnią Wasze marzenia...

Zajęcia otwarte w grupie Rybek

5 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte pt. „Zwierzęta zimą”, na które zaprosiliśmy rodziców . Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich możemy bliżej się poznać i zaprosić rodziców do współdziałania z dziećmi.

Cudowny czas Świat Bożego Narodzenia

W grupie Rybek, 15 grudnia odbyła się niezwykła uroczystość „Spotkanie wigilijne”. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, którą przedszkolaki przygotowywały dzielnie ze swoją panią przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane ze świętami. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki, kolędy.  

Mini fabryka bombek w Rybkach

Dzień przed grupową Wigilią nasze przedszkole zamieniło się w mini fabrykę bombek. Dzieci skrzętnie zabrały się do malowania bombek, z których powstały żółte i fioletowe Minionki. W świąteczny nastrój wprowadził nas renifer Rudolf, który powstał z kawałeczków brązowej krepy i drucika kreatywnego.

Wycieczka do Torunia „Warsztaty wypieku piernika”

Dnia 07-12-2022 roku grupa Rybki udała się na wycieczkę, aby wprowadzić nas w nastrój  oraz  klimat najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. W „ Cafe bajarce” – odbyły się są bardzo smaczne i pachnące warsztaty. Każde dziecko stworzyło swój niepowtarzalny piernik w kształcie toruńskiego anioła oraz popularnego pana ciastka.

Listopad w Rybkach

W listopadzie mieliśmy wiele okazji do świętowania i tak, przedszkolaki z grupy Rybek, jak co roku obchodziły w tym miesiącu Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci lubią bajki. Niejeden przedszkolak chciałby być bohaterem ulubionej bajki, dlatego tego dnia wszystkie przedszkolaki z grupy Rybek przebrane były za ulubionych bohaterów swoich bajek.

Poznajemy zawody - Leśnik, Fotograf, Policjant

Dziecko w przedszkolu powinno czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo w przedszkolu budujemy miedzy innymi poprzez organizowanie spotkań z przedstawicielami różnych zawodów.

Pasowanie w grupie Rybek

Dzieci z grupy Rybek dnia 03 listopada zaprezentowały występ artystyczny z okazji pasowania na przedszkolaka i starszaka. Wszyscy od dawna czekaliśmy na tę chwilę. Ćwiczyliśmy wiersze, piosenki i tańce. To przecież niełatwe zadanie wystąpić przed zebranymi na widowni Rodzicami oraz panią Dyrektor.

Jesień w grupie Rybek

Realizując tematykę jesienną: „Jesienią w parku”, „Jesienią w lesie” dzieci w grupie uczyły się dostrzegania walorów estetycznych krajobrazu, kształtowały postawy szacunku do przyrody. Przedszkolaki pokazywały i nazywały materiał przyrodniczy, wykorzystywały go do prac plastycznych.

Dzień Drzewa

Nasze przedszkole włącza się w liczne akcje ekologiczne. Jedną z nich jest Światowy Dzień Drzewa. 10 października przedszkolaki zajęły się sadzeniem drzew, które otrzymaliśmy od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji ,,SadziMy”.

Wycieczka piesza do Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach

Piękne i ciekawe miejsca są blisko. Grupa Rybki wraz z rodzicami zwiedzała Izbę Historii i tradycji mieszczącą się na ulicy Wiśniowej w Łysomicach.

Dzień Lekarza w grupie Rybki, Pszczółki i Jagódki

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Lekarza z tej okazji w naszych grupach odbyły się tematyczne zajęcia związane z zawodem lekarza. Kształtowaliśmy pozytywne nastawienie do wizyt w gabinecie lekarskim.

Ogólnopolski dzień głośnego czytania

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Wrzesień w grupie Rybek

Pierwsze dni spędziliśmy podpisując kontrakt przedszkolny, poznając zasady bezpiecznej zabawy oraz śpiewając piosenki. Przedszkolaki uczestniczyły w  zabawach, które przypomniały i ułatwiły dzieciom zrozumienie zasad obowiązujących w przedszkolu oraz pozwoliły opanować kwestie związane z organizacją dnia.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie