Menu

Grupa Jagódki - Gostkowo

Wychowawca:

Monika Kobusińska

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to był bardzo pracowity miesiąc w grupie Jagódki. Przedszkolaki już od początku miesiąca przygotowywały się do występu dla swoich babć i dziadków. Czas przygotowań to nie tylko była nauka wierszyków i piosenek, ale również zrobienie symbolicznych upominków...

Bal Karnawałowy

25 stycznia w grupie Jagódki odbył się bal karnawałowy. Dzieci już od rana zawitały do przedszkola w kolorowych strojach.  Przedszkolaki z radością wzięły udział we wspólnej zabawie oraz konkursach...

Mali Badacze

Styczniowy blok tematyczny w grupie Jagódki poświęcony jest zimie. Niestety zimowy krajobraz w tym roku nasze przedszkolaki póki co mogą podziwiać jedynie na ilustracjach. Brak śniegu nie jest jednak problemem, Jagódkowi badacze postanowili sami go stworzyć.

Andrzejkowe zabawy

W przedostatni dzień listopada przedszkolaki z grup Pszczółki i Jagódki spotkały się na wspólnej zabawie w Lulkowie. Pani Monika i pani Magda przygotowały dla dzieci sporo atrakcji. Były tańce, zagadki i oczywiście wróżby. Dzieci dowiedziały się nieco o historii wieczoru andrzejkowego i same mogły powróżyć.

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu

W trosce o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe. W każdy wtorek odbywają się zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez Panią Magdalenę Kozłowską. Dzieci w kreatywny sposób poprzez zabawę uczą się nowych słówek oraz piosenek w języku angielskim. W środy dzieci mają zapewnioną poranną dawkę ruchu dzięki Pani Zuzannie Mazerskiej, która rozwija u dzieci koordynację ruchową oraz ogólną sprawność fizyczną podczas zajęć ruchowych z piłką.

Listopadowe wydarzenia w grupie Jagódki

Początek listopada obfitował w grupie Jagódki w ciekawe wydarzenia. 3 listopada wszystkie dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor na Przedszkolaka. Podczas uroczystości zaprezentowały swoje umiejętności podczas wspólnego śpiewu, tańca oraz recytowania wierszy. Kolejnego dnia odbył się Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki przebrane za ulubionych bohaterów wzięły udział w atrakcjach przygotowanych przez Panią Beatę Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostkowie.

Dzień Drzewa

Nasze przedszkole włącza się w liczne akcje ekologiczne. Jedną z nich jest Światowy Dzień Drzewa. 10 października przedszkolaki zajęły się sadzeniem drzew, które otrzymaliśmy od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji ,,SadziMy”.

Dzień Lekarza w grupie Rybki, Pszczółki i Jagódki

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Lekarza z tej okazji w naszych grupach odbyły się tematyczne zajęcia związane z zawodem lekarza. Kształtowaliśmy pozytywne nastawienie do wizyt w gabinecie lekarskim.

„Hop sa sa Heja hej w mym przedszkolu fajnie jest"

Wrzesień to czas adaptacji w przedszkolu, podczas której dzieci nawzajem się poznawały oraz integrowały podczas wspólnych zabaw w sali i na placu przedszkolnym.

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

30 września to szczególna data dla przedszkolaka – szczególnie chłopaka. Dziewczynki w grupach pamiętały o swoich kolegach i zadbały o nich w tym wyjątkowym dniu. Każda z grup świętowała na swój sposób, były zawody, wspólne zabawy i oczywiście upominki.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki, którego głównym założeniem jest rozbudzenie kreatywności wśród dzieci i wiary we własne możliwości.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie