Menu

Grupa Pszczółki - Lulkowo

Wychowawca:

Magdalena Kozłowska

Kochanym Babciom i Dziadkom

W dniu ich święta życzenia ślą wnuczęta..

Dinozaury w bibliotece

26 stycznia odwiedziliśmy panią Jolę z Biblioteki Gminnej w Lulkowie, która jak zawsze przygotowała dla nas super zajęcia. Tym razem biblioteką zawładnęły wielkie gady – dinozaury...

W karnawale wielkie (i małe) bale

W tym roku bal karnawałowy obchodziliśmy w nieco okrojonym składzie ale nie przeszkodziło to nam w doskonałej zabawie. Zanim zaczęliśmy tańce i zabawy, dowiedzieliśmy się nieco to tym, skąd wzięła się tradycja karnawału...

Dzień jeden w roku…

W środę, 14 grudnia odbyła się w naszej grupie uroczystość wigilijna z udziałem rodziców. Przedszkolaki, choć w bardzo „okrojonym” składzie pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Wykonały też wzruszający taniec z lampionami do pięknego utworu „Noel”. Po występie dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film – niespodziankę od nauczycieli i pracowników naszego przedszkola pt. „Wędrówka Świętego Mikołaja”.

W grudniu u Pszczółek

Ostatni miesiąc roku przedszkolaki rozpoczęły niezwykle pracowicie. Tuż przed Mikołajkami, dzieci pomogły spakować dary zebrane w ramach naszej akcji charytatywnej „Świąteczna Paczka”. Pracy było sporo, ale pracowite Pszczółki, dzielnie dawały sobie radę. Tradycyjnie już 6 grudnia dzieci przystroiły choinkę i świąteczny nastrój wypełnił naszą salę.

Andrzejkowe zabawy

W przedostatni dzień listopada przedszkolaki z grup Pszczółki i Jagódki spotkały się na wspólnej zabawie w Lulkowie. Pani Monika i pani Magda przygotowały dla dzieci sporo atrakcji. Były tańce, zagadki i oczywiście wróżby. Dzieci dowiedziały się nieco o historii wieczoru andrzejkowego i same mogły powróżyć.

Dzień Pluszowego Misia z udziałem rodziców

25 listopada wypadało święto jednej z ulubionych pluszowych maskotek dzieci. Przedszkolaki zaczęły świętowanie już dzień wcześniej, podczas zajęć w bibliotece w Lulkowie. W piątek w celebracji tego ważnego dnia uczestniczyli także rodzice, bo był to dzień zajęć otwartych. Pszczółki, nieco na początku stremowane, szybko zdały się zapomnieć, że jest ktoś w przedszkolu oprócz nich i pani, i dały się ponieść emocjom świętowania Dnia Misia.

Ciocia-Ekspert

W ramach akcji Rodzic-Ekspert odwiedziła nas ciocia Leona – mł. asp. Monika Stolarska, która na co dzień pracuje jako policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Wielka niespodzianka

Z okazji Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka dzieci dostały super niespodziankę od rodziców: zabawy z animatorem Emilem z JOJO Animacje! Czekała na nie masa atrakcji: od szalonych tańców, przez balonowe zwierzaki po zaczarowane cuda z baniek mydlanych. Pszczółkowe przedszkolaki były wprost wniebowzięte!

Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

3 listopada odbyła się pierwsza, ważna uroczystość w życiu przedszkolaków – był to dzień ich pasowania. W obecności rodziców i  pani dyrektor dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i taniec, które przygotowywały specjalnie na tę okazję. Czekały na nie również zadania od Pszczółki Ulki, z którymi przedszkolaki poradziły sobie znakomicie.

Z wizytą w bibliotece

Pod koniec października wybraliśmy się z „sąsiedzką” wizytą do Biblioteki Gminnej w Lulkowie. Pani Jola poprowadziła ciekawe zajęcia o przygotowaniach zwierząt do zimy. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania w formie teatrzyku Kamishibai, nakarmiły głodne jeżyki, a nawet trafiały woreczkiem do celu niczym wiewiórka orzeszkiem do dziupli.

Czyste ręce - zdrowia więcej

W tym roku także przyłączyliśmy się do, obchodzonego 15 października, Światowego Dnia Mycia Rąk. Dzieci doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o czystość, a taki dzień dodatkowo podkreślił powagę zagadnienia.

Dzień Drzewa

Nasze przedszkole włącza się w liczne akcje ekologiczne. Jedną z nich jest Światowy Dzień Drzewa. 10 października przedszkolaki zajęły się sadzeniem drzew, które otrzymaliśmy od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji ,,SadziMy”.

Dzień Lekarza w grupie Rybki, Pszczółki i Jagódki

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Lekarza z tej okazji w naszych grupach odbyły się tematyczne zajęcia związane z zawodem lekarza. Kształtowaliśmy pozytywne nastawienie do wizyt w gabinecie lekarskim.

Dzień Przedszkolaka

Jedną z pierwszych okazji do świętowania jest Dzień Przedszkolaka. Pani Magda przygotowała dla Pszczółek wiele atrakcji. Bawiliśmy się przy ulubionych piosenkach, tańczyliśmy z Gumi Misiem, pokonaliśmy straaasznie trudny tor przeszkód, a nawet staraliśmy ukryć się przed groźnym rekinem spod chusty animacyjnej.

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

30 września to szczególna data dla przedszkolaka – szczególnie chłopaka. Dziewczynki w grupach pamiętały o swoich kolegach i zadbały o nich w tym wyjątkowym dniu. Każda z grup świętowała na swój sposób, były zawody, wspólne zabawy i oczywiście upominki.

Witamy jesień

23 września przedszkolaki powitały nową porę roku. Zmiany zachodzące w otaczającej nas przyrodzie obserwowaliśmy już od kilku dni. Dzieci wiedzą doskonale, co przynosi nam piękna, złota jesień.

Szczęśliwy przedszkolak to bezpieczny przedszkolak

Pierwsze dni nowego roku szkolnego upłynęły dzieciom na zabawie i wzajemnym poznaniu siebie oraz przedszkola. Pani Magda zawsze podkreśla, że fajna zabawa to taka, która podoba się wszystkim uczestnikom i co ważne jest bezpieczna.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie