Grupa Sowy - Papowo Toruńskie

Justyna Wojnowska-Wachowiak

Ewa Brunacka

Wrzesień w grupie Sowy

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego minął nam bardzo miło i szybko. W pierwszym tygodniu września wspólnie stworzyliśmy „Kodeks przedszkolaka”, do którego należy się stosować. Zwracaliśmy uwagę na używanie zwrotów grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję. W drugim tygodniu września dużo rozmawialiśmy o miejscowości, w której mieszkamy. Nauczyliśmy się podawać swój adres domowy. Omówiliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, opisywaliśmy znaki drogowe.  W kolejnym tygodniu września rozmawialiśmy o zmysłach, za pomocą których poznajemy świat. Podczas akcji „Sprzątanie Świata” robiliśmy porządki wokół przedszkola. Wybraliśmy się również na pierwszą wycieczkę do Planetarium w Toruniu, gdzie dzieci wzięły udział w spektaklu „Cudowna podróż”.  W trakcie tego seansu dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami na temat gwiazdozbiorów oraz uczestniczyły w podróży po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa, dowiedziały się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu a także poznały Słońce jako jedną z gwiazd. 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, podczas którego dzieci brały udział w różnych zabawach , konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak, data: 2022-09-29

"Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy jak ryba"

W mijającym tygodniu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie i o tym, jakie dary ma dla nas ta pora roku. Wymienialiśmy i opisywaliśmy nasze ulubione warzywa i owoce. Opowiadaliśmy o pracach, które wykonuje się w ogrodzie i sadzie. Jesienne tygodnie to nie tylko czas częstych przeziębień, lecz także doskonała pora, by dzieci nauczyły się, że ubiór dostosowany do pogody, jedzenie owoców i warzyw oraz ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu, pomogą być zdrowym i pełnym sił. Dlatego też podczas zajęć wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki, nadziewały i komponował  na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak, data: 2022-09-29
  • aktywność dzieci podczas robienia szaszłyków owocowych

Odnośniki

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim