Grupa Motylki

Motylki odwiedzają Babaludę

22 czerwca przedszkolaki z Turzna wybrały się do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego Babaluda w Parowie Falęckiej. Motylki uwielbiają wycieczki więc od dłuższego czasu czekały na ten dzień. Podróż była dość długa, ale warto było poczekać. Dzieci oddały się wielu niecodziennym aktywnościom. Między innymi karmiły kozy, a nawet je doiły. Ponadto wzięły udział w zajęciach edukacyjnych ,,Tradycja w mleku zamknięta’’ i samodzielnie robiły masło. Zwiedziły zagrody ze zwierzętami oraz chatę wiedźmy. Przytulały się do rzeźby babki Babaludy chcąc by spełniła ich życzenia. Na końcu bawiły się w ogrodzie i jadły kiełbaski z ogniska. To był bardzo udany wyjazd. Być może wybierzemy się tam raz jeszcze. Tym razem na zajęcia jesienne. Do zobaczenia.

• autor: Małgorzata Stefanowicz