Menu

Grupa Motylki - Turzno

Wychowawcy:

Małgorzata Buller-Jóźwicka

Małgorzata Stefanowicz

Motylkowe kolędowanie

Tuż przed Bożym Narodzeniem Motylki zacięcie ćwiczyły swoje umiejętności wokalne. Razem z gwiazdami polskiej estrady wyśpiewywały najpiękniejsze kolędy.

Jasełka w grupie Motylki

15 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka....

Spotkanie z Mikołajem

To był bardzo szczęśliwy dzień w naszym przedszkolu. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Przedszkolaki już od samego rana spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj...

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

7 grudnia zaczęliśmy tematykę ZWIERZĘTA ZIMĄ. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Mikołajki

6 grudnia jak wszyscy wiedzą przychodzi Mikołaj. Tego dnia Motylki miały przyjść do przedszkola ubrane na czerwono. W ich stroju miał być akcent świąteczny.

Wróżby andrzejkowe u Motylków

30 listopada zrobiliśmy w naszym przedszkolu dzień wróżb andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się kim zostaną gdy dorosną oraz jakie życie je czeka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi pupilami.

Światowy Dzień Życzliwości

Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Zaczęliśmy od burzy mózgów, podczas której powiedzieliśmy sobie co to znaczy być życzliwym.

Jesień u Motylków

Pewnego jesiennego dnia Motylki wybrały się na spacer do parku. Podziwiały tam zmiany zachodzące w przyrodzie. Zbierały skarby jesieni. Tworzyły piękne bukiety z liści.

Jestem zdrowy bo odżywiam się zdrowo

8 listopada odchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Przypomnieliśmy sobie co warto jeść oraz jakie produkty mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Audycja muzyczna "Na patriotyczną nutę”.

10 Listopada dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej pt. „Patriotyzm” z okazji narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu...

#SzkołaDoHymnu

11 Listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. W środę 10 listopada w naszym Przedszkolu..

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy dzień postaci z bajek. Jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a najsłynniejszego producenta filmów animowanych.

Pasowanie na przedszkolaka i straszaka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego ważnego wydarzenia.

Nowy kolega…

Do naszej grupy dołączył miś. Ma na imię Alik, bo tak go nazwaliśmy. Przybył do nas z daleka i oprócz misiowych zwyczajów uwielbia słuchać czytanych mu bajek

Dzień Drzewa

10 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. To jedno z tych nietypowych świąt, dzięki którym kształtujemy wśród przedszkolaków postawy ekologiczne.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzone jest globalne święto mające na celu edukację na temat istoty mycia rąk.

Jestem bezpieczny

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. W naszym przedszkolu we wrześniu tematyka bezpieczeństwa jest wiodącym tematem, przypominamy zasady, a nowe przedszkolaki wprowadzamy w ich świat i...

Dzień Chłopaka w Turznie

30 września nie zapomnieliśmy o naszych kochanych chłopakach. Gdy tylko zebraliśmy się wszyscy w przedszkolu złożyłyśmy naszym chłopcom życzenia, a następnie specjalnie dla nich zorganizowałyśmy występ.

Jesienne pyszności

27 września przedszkolaki przyniosły do przedszkola owoce i warzywa jesienne. Na początku poznaliśmy ich nazwy, a następnie przystąpiliśmy do konsumpcji. Zrobiliśmy sobie kulinarny tydzień.

Kosz z darami wam przynoszę – witamy Panią Jesień

W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o warzywach i owocach jesiennych. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach i zajęciach organizowanych przez nauczyciela.

„Moralność Pani Dulskiej"

Nasze Przedszkole w dniu 29.09.2021 włączyło się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została...

Jabłko też ma swoje święto…

28 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Jabłka. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach dotyczących tego pysznego owocu. Odbyły się zabawy typu ,,Co wiesz o jabłkach?’’, ,,Prawda - fałsz’’, ,,Wędrujące jabłuszko’’ oraz zawody sportowe z wykorzystaniem oczywiście jabłka...

Spotkanie z muzykami Wszyscy Tworzymy Sztukę

Kolejny już raz dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek zostały wprowadzone w świat muzyki. Każdy koncert to spotkanie z innymi instrumentami, poznanie ich budowy i sposobu gry na nich. Tym razem muzycy z Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosili małych słuchaczy na koncert pt. "Folklor miejski warszawskie piosenki"...

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka to ważna data, nie tylko dla dzieci lecz dla całego świata. Dzieci są ważne każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.”

Sprzątamy Świat!

,,Myślę, więc nie śmiecę” pod takim hasłem przebiega tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Motylkowe przedszkolaki też dołączyły się do tej akcji...

„Bo przedszkole uczy, bawi nas…”

Pierwsze dni w przedszkolu upływają nam na zabawie, wesołych pląsach ale też nauce. Wspólnie konstruowaliśmy nasz Kodeks Przedszkolaka, poznawaliśmy zasady bezpiecznej zabawy na placu oraz wdrażaliśmy nawyki higieniczne i porządkowe...

Starszaki witają Maluszki czyli kilka słów o adaptacji w Turznie

1 września rozpoczęła się w naszym przedszkolu adaptacja. Tego szczególnego dnia do przedszkola po wakacjach wróciły dzieci kontynuujące naukę i zabawę w naszym przedszkolu, ale też przyszły do nas po raz pierwszy nowe dzieci...

Odnośniki

Kontakt

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie