Menu

Grupa Motylki - Turzno

Wychowawcy:

Małgorzata Buller-Jóźwicka

Małgorzata Stefanowicz

Niech żyje bal- bal karnawałowy u Motylków

27 stycznia Motylki odchodziły jedno z ciekawszych wydarzeń w roku, a mianowicie bal karnawałowy. Przedszkolaki długo czekały na ten dzień. Od początku tygodnia wspominały w jaką postać wcielą się tego niesamowitego dnia. Od samego rana dzieci z dumą prezentowały stroje...

Herbatka dla Babci i Dziadka

Wiadomo, że z okazji Święta Babci i Dziadka, zawsze życzymy im zdrowia. Tym razem to zdrowie postanowiliśmy im dać w postaci ziołowej herbatki. Jednak z ziołami nie ma żartów i zanim je ze sobą zmieszaliśmy dokładnie się z nimi zapoznaliśmy, wykorzystując do tego wszystkie zmysły...

Kochanym Babciom, Kochanym Dziadkom…

W tym najgorętszym dniu w samym środku zimy, Motylki składają swoim Dziadkom najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności oraz uśmiechu...

Tuż przed świętami…

W ostatnim tygodniu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia mieliśmy jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Otrzymaliśmy zaproszenie na szkolne Jasełka, na których bawiliśmy się świetnie. Turznieńscy uczniowie dali z siebie wszystko, byśmy poczuli magię Świąt.

Prezenty, prezenciki

Jakże cudownie jest otrzymywać prezenty. Czy dawanie ich sprawia równie dużo frajdy? Motylkom na pewno tak, szczególnie wtedy gdy mogą przygotować je samodzielnie albo z niewielką pomocą pań. W tym roku naszych kochanych rodziców obdarowaliśmy fotobombką.

W mroźną zimę nie zapominamy o skrzydlatych przyjaciołach

Pogoda za oknem coraz bardziej zimowa a za naszym przedszkolnym oknem zziębnięte i głodne sikorki proszą o choćby kilka ziarenek. Nie możemy być obojętni wobec zwierząt w potrzebie, dlatego zakasaliśmy rękawy i przygotowaliśmy pyszną, bogatą w różne ziarna i potrzebny tłuszcz, karmę.

Rodzinne kolędowanie

14 grudnia Motylki gościły w przedszkolu rodziców. Spotkaliśmy się, by wspólnie pokolędować i ciut wcześniej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było nostalgicznie, wzruszająco, wesoło a nawet rock & roll’owo… tyle emocji dostarczyły dzieciaki. One same jednak czekały na tego najważniejszego gościa… Świętego Mikołaja.

Czary – mary, hokus – pokus ksz, ksz…

30 listopada był dniem pełnym czarów. Tego dnia przedszkolaki z Turzna odwiedziła wróżka. Dzieci ochoczo przyjęły gościa. Spędzili razem miły czas. Wróżka wyjaśniła przedszkolakom czym są Andrzejki. Motylki wzięły udział w licznych wróżbach.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego Misia. Na początku odbyła się prezentacja pupila, a potem powitanie i wspólne zabawy. Przedszkolaki poznały również historię powstania zabawki jaką jest Pluszowy Miś.

Jesienne przygotowania do zimy

Na dworze robi się coraz chłodniej. Dni stają się krótsze i bardziej pochmurne niż zwykle. To znak, że wkrótce zawita do nas zima. Przedszkolaki są już gotowe a inni? To właśnie sprawdzaliśmy w ostatnich dniach. Odwiedziliśmy okoliczny park, by obserwować jak przyroda przygotowuje się na mroźne dni.

Niech przez pasowanie przedszkolakiem każdy się stanie!

Motylki, to już prawdziwe przedszkolaki. W obecności rodziców, pani dyrektor oraz pań nauczycielek złożyły przysięgę a także wykonały specjalne zadania. Wszystko po to, by poczuć moc zaczarowanego ołówka. No i mamy to! 25 prawowitych przedszkolaków w grupie Motylki.

Jelonkowa reprezentacja na Przeglądzie Piosenek i Tańców Patriotycznych

Już po raz piąty dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez społeczność Przedszkola pod Klonowym Listkiem do udziału w Przeglądzie Piosenek i Tańców Patriotycznych. W tym roku swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci z grupy Sowy oraz Motylki.....

Uwaga pali się!

Każdego roku przedszkolaki wraz z uczniami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Turznie, biorą udział w próbnej ewakuacji budynku na wypadek pożaru. Takie ćwiczenia pozwalają oswoić się nam z emocjami towarzyszącymi zagrożeniom, uczą dyscypliny, reagowania na umówiony alarm.

Rodzic ekspert w naszej grupie

W październiku gościliśmy Joannę Dobek, mamę Wiktora. Pani Asia zaprosiła nas do swojego świata i pokazała, czym zajmuje się na co dzień. A cóż to takiego? Mama naszego przedszkolaka jest pedagogiem, animatorem i terapeutą.

Spotkanie z leśnikiem

Grupę Motylki odwiedził leśnik z Nadleśnictwa Toruń. Pan Hubert rozmawiał z naszymi przedszkolakami nt. właściwego zachowania w lesie oraz skutków, jakie niesie za sobą śmiecenie w lesie, czy pozostawianie resztek żywności, niedopałków.

Dzień Drzewa

Nasze przedszkole włącza się w liczne akcje ekologiczne. Jedną z nich jest Światowy Dzień Drzewa. 10 października przedszkolaki zajęły się sadzeniem drzew, które otrzymaliśmy od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji ,,SadziMy”.

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

30 września to szczególna data dla przedszkolaka – szczególnie chłopaka. Dziewczynki w grupach pamiętały o swoich kolegach i zadbały o nich w tym wyjątkowym dniu. Każda z grup świętowała na swój sposób, były zawody, wspólne zabawy i oczywiście upominki.

Tak Motylki obchodzą Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jabłka. Tego dnia postanowiliśmy przygotować owocowe szaszłyki. Dzieci wzięły udział w zabawach poznawczych wprowadzających do zabawy kulinarnej.

Przypadki Bonifacego Trąbki

Dopiero wrzesień a Motylki mają już za sobą pierwszą wycieczkę i to do wspaniałego miejsca, jakim jest Teatr Baj Pomorski.

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolskie święto ma już 9 lat. Zostało ustanowione w 2013 przez ówczesnego Rzecznika Praw Dziecka. Motylki śpiewały, gimnastykowały się a co ważniejsze czerpały pełnymi garściami z bycia w grupie, w przedszkolu...

„Powiedz Jasiu, powiedz Olu, gdzie tak miło (…) jak w przedszkolu…”

Pierwsze koty za płoty, a i pierwsze lody stopione… ale jakby tego nie nazywać grupa Motylki powitała u siebie nowe przedszkolaki...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie