Menu

Grupa Sowy

Sowy świętują Dzień Dziecka 

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W pierwszej części dnia dzieci uczestniczyły...

Dzień Mamy

Dzieci poprzez wiersze, piosenki chciały podziękować rodzicom za ich miłość, troskę i cierpliwość. Mamy nadzieję, że poniższe nagranie dostarczy Państwu wiele radości i wzruszeń..

Sówki realizują metodę projektu badawczego - Mleko

Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci zdobywały wiedzę na temat mleka, uczestnicząc w zajęciach dydaktycznych, zabawach ruchowych i badawczych oraz wycieczce online do mleczarni..

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. W tym ważnym dniu ...

Książka- mój przyjaciel

W ubiegłym tygodniu przybliżyliśmy naszym przedszkolakom świat książek. Słuchanie czytanych przez rodziców bajek...

Edukacja zdalna: Jestem Kulturalny

Jestem kulturalny to tematyka drugiego tygodnia edukacji zdalnej. Dziękujemy za podjęcie tak wielu aktywności...

Edukacja zdalna: Wielkanoc

Serdecznie zapraszamy na relację zdjęc z edukacji zdalnej o tematyce: Wielkanoc.  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wykonane zadania!

Z kulturą za pan brat

W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną z edukacją  kulturalną. Dzieci poznały miejsca w przestrzeni publicznej, które służą......

Siły przyrody

W lutym rozmawialiśmy o siłach przyrody. Dzieci zrozumiały, jaką rolę odgrywa powietrze w życiu człowieka. Poznały działanie wentylatora oraz dowiedziały się, gdzie mają styczność z powietrzem.....

„Klucz do uczenia się”

W naszej grupie realizujemy w tym roku szkolnym między innymi programy nowatorskie takie jak „klucz do uczenia się” moduł „Od bazgrania do pisania” oraz „Matematyka sensoryczna”. Dzięki tym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu w każdej z grup odbyły się zajęcia mające na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.

Walentynki

2 lutego 2021 był dla nas prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się...

Bale w karnawale

Kolorowe stroje, balowy wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 28.stycznia podczas balu karnawałowego.

Dbam o zdrowie!

W styczniu poświęciliśmy wiele uwagi tematowi bezpieczeństwa w oparciu o sporty zimowe. Przybliżaliśmy dzieciom tematykę zabaw na śniegu, by wiedziały..

Ferie u Sówek

Czas ferii zimowych to czas pełen OPTYMIZMU i humoru – takie hasło przyświecało nam podczas minionych zajęć.

Zima u Sówek

Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek. Już na samym początku świętowaliśmy w grupie Mikołajki, a podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że święta to wyjątkowy czas.

Edukacja na odległość

Dzieci podczas tygodnia edukacji na odległość w swoich domach pod opieką rodziców skorzystali z propozycji wróżb andrzejkowych oraz zostali wprowadzeni w tematykę o najzimniejszej porze roku..

Listopadowe zabawy

Podczas listopadowych zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest ekologia.  Dzieci uznały, że każdy z nas może być dobry dla Ziemi poprzez wyrzucanie śmieci do kosza i ich segregowanie , podlewanie roślin, oszczędzanie wody..

11 Listopada w pamięci przedszkolaków

10 listopada 2020 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z wychowawcami uroczyście świętowały wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Bogactwo Pani Jesieni

Jesień  jest bardzo dobrą okazją do tego, aby poznać wartość, jaką jest ZDROWIE - ze względu na bogactwo owoców, warzyw. W koszyku pani Jesieni znaleźliśmy m.in. cebulę, wokół której organizowaliśmy wiele atrakcyjnych aktywności dla dzieci.

Pasowanie

Dzień 27 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Sowy. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Witamy Jesień !

W minionym tygodniu Sówki powitały Panią Jesień. Obserwowaliśmy pogodę, przekonaliśmy się jakie skarby przynosi ze sobą jesień oraz wykonaliśmy wiele prac plastycznych związanych z tą porą roku.

Sówki świętują dzień Chłopaka

W tym tygodniu dzieci poznały trzy nowe zawody: policjanta, lekarza i strażaka.  Podczas zajęć dzieci uczyły się zasad zachowania się u lekarza, oswajały się ze...

Dzień Przedszkolaka

Mamy za sobą kolejny tydzień pełen nowych doświadczeń i wrażeń. W poniedziałek Sówki obchodziły swój pierwszy Dzień przedszkolaka.

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu już za nami!

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu już za nami! Dla wielu dzieci i ich rodziców było to niezwykłe przeżycie...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie