Grupa Sowy

Bogactwo Pani Jesieni

Jesień  jest bardzo dobrą okazją do tego, aby poznać wartość, jaką jest ZDROWIE - ze względu na bogactwo owoców, warzyw. W koszyku pani Jesieni znaleźliśmy m.in. cebulę, wokół której organizowaliśmy wiele atrakcyjnych aktywności dla dzieci. Sprawdziliśmy jak cebula wygląda w środku, przygotowaliśmy zdrowy syrop z cebuli. Maluchy dowiedziały się, co to znaczy i jak ubrać się „na cebulkę” . Przedszkolaki poznały też dynię – określiły jej kształt, kolor, wygląd, brały udział w wyścigu, przepychając dynie do mety. Dzieci dowiedziały się także, jak wyglądają grzyby, które można znaleźć w lesie. Dzieci wiedzą, że nie wolno jeść oraz zbierać grzybów bez osoby dorosłej, ponieważ niektóre grzyby są trujące.  Dużo czasu przeznaczaliśmy na zdobywanie sprawności fizycznych, podczas zabaw muzyczno-ruchowych, ćwiczeń. Ostatni tydzień października poświęciliśmy na poszukiwanie i utrwalanie wiadomości dotyczących naszego zdrowia. Dzieci słuchały utworów (wierszy i opowiadań), które były punktem wyjścia do rozmów o zdrowym odżywianiu się, dowiedziały się, że nawet najzdrowszymi produktami nie wolno się przejadać. Dzieci przeprowadzały także doświadczenia z kukurydzą – sprawdzały, jak wyglądają poszczególne jej elementy, czy każde nasionko kukurydzy jest takie samo, układały wzory z nasion. Oglądały wnętrze owoców, używając do tego lup. Nie zabrakło nam również czasu na świętowanie urodzin koleżanki -Diany.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak