Grupa Sowy

Listopadowe zabawy

Podczas listopadowych zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest ekologia.  Dzieci uznały, że każdy z nas może być dobry dla Ziemi poprzez wyrzucanie śmieci do kosza i ich segregowanie , podlewanie roślin, oszczędzanie wody. Przedszkolaki dowiedziały się, że stare przedmioty, które większość z nas wyrzuca, mogą być ponownie wykorzystane – wystarczy pomysł. Dzieci dały drugie życie folii bąbelkowej oraz gazetom z których wykonaliśmy piłki do zabawy oraz prace plastyczne. Gazeta posłużyła nam również w rozwijaniu umiejętności wycinania nożyczkami, zachęcamy do rozwijania tej umiejętności w domu pod nadzorem rodzica. Dzieci uczyły się także nazywać przeciwieństwa: duży – mały, czysty – brudny, mokry – suchy itd. Zachęcamy do wspólnej zabawy w przeciwieństwa.  Dużo czasu poświęciliśmy również na zajęcia ruchowe usprawniające całe ciało, m.in. równoważne, zabawy z piłką, skoczne, wykonywaliśmy ćwiczenia profilaktyczne przeciw płaskostopiu. W tym tygodniu obchodziliśmy również urodziny Pluszowego Misia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku ukazującego aktywność dzieci w trakcie pobytu.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak