Stronicowanie

• 2022.11.22
    sylwety dzieci w kształcie serca na żółtym tle

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawiać.

• 2022.11.17
    Jelonkowa reprezentacja na Przeglądzie Piosenek i Tańców Patriotycznych

Już po raz piąty dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez społeczność Przedszkola pod Klonowym Listkiem do udziału w Przeglądzie Piosenek i Tańców Patriotycznych.  W tym roku swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci z grupy Sowy oraz Motylki. Celem przeglądu jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez edukację artystyczną. Jest to także fantastyczny sposób na integrację przedszkolaków z terenu całej gminy Łysomice.

• 2022.11.16
    szary kamień na zielonym tle

Rozstrzygnięcie konkursu „# Kamyki malujemy- gminę poznajemy”

Kochane Dzieciaki, Drodzy Rodzice dziękujemy bardzo, że zechcieliście tak licznie wziąć udział w naszym konkursie. Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie każdego kamyka. Wszystkie arcykamyki były wyjątkowe, starannie wykonane i pomysłowe. Mamy nadzieje, że uda im się zwiedzić cały świat. Przed Wami lista laureatów. Choć musimy się przyznać, że wybór był trudny, a obrady jury burzliwe. Dzięki uprzejmości Gminy Łysomice, nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu!

• 2022.11.14
    biało czerwony kontur Polski na niebieskim tle

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Piotra Kowala – Wójta gminy Łysomice, Pana Roberta Kożuchowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Łysomice, Panią Emilię Zilińską – Skarbnika Gminy Łysomice, Pana Marka Fiedlera – Inspektora do spraw oświaty i sportu, Radnego Gminy Łysomice Pana Artura Lubomskiego. Grupa Sowy przygotowała program artystyczny, w którym dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, przybliżając swoim rówieśnikom historię naszego kraju.

• 2022.11.09
    napis narodowe czytanie pod biało-czerwoną flagą na niebieskim tle

Podziękowania od Prezydenta Andrzeja Dudy

Nasze przedszkole po raz drugi wzięło udział w „Narodowym Czytaniu”. Relację z wydarzenia mogą Państwo zobaczyć na stronie przedszkola. Za udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. W ramach podziękowań otrzymaliśmy pamiątkowy egzemplarz „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz pieczęć „Ballady i romanse”. Pieczęć posłuży nam do pieczętowania na pamiątkę udziału w wydarzeniu, przyniesionych przez przedszkolaki egzemplarzy utworów literackich.

Stronicowanie