Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej

Nieprzerwanie od blisko dziesięciu lat nasze przedszkole organizuje Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej. Tegoroczna edycja odbyła się 22 marca w Galerii Spotkań w Łysomicach. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami konkursu są nauczycielki Przedszkola Publicznego Jelonek: Monika Kobusińska i Magdalena Kozłowska.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem a najmłodszych uczestników z roku na rok przybywa. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 31 dzieci z placówek oświatowych z terenu Gminy Łysomice: Przedszkola Publicznego Jelonek, Przedszkola Pod Klonowym Listkiem i oraz z oddziałów „0” ze szkół podstawowych w Łysomicach, Ostaszewie i Turznie.

Uczestnicy prezentowali wiersze zgodne z hasłem przewodnim: „Wiosna! Ach to Ty!”. Poczynania dzieci bacznie śledziła Komisja sędziowska w składzie: Pani Bożena Stempska - Sekretarz Gminy Łysomice, Pani Anna Zmarzły - Przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Gminy Łysomice, Pani Joanna Wojtulska - Dyrektor Przedszkola Publicznego Jelonek w Papowie Toruńskim, Pani Agnieszka Ziemba – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysomicach oraz Pani Joanna Kulis – logopeda.

Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki. Komisja sędziowska oceniała występy dzieci biorąc pod uwagę: dobór i pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację oraz uzasadniony gest sceniczny, strój i rekwizyty. Każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem za odwagę i trud włożony w występ. W obu kategoriach wiekowych wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Wszystkich zgromadzonych konkurs wprowadził w wiosenny nastrój.

Przedstawiamy laureatów tegorocznego konkursu:

Kategoria wiekowa 3-4 - latki:

I miejsce:

Franciszek Kalbarczyk

II miejsce:

Alicja Przybyszewska

III miejsce:

Laura Stępkowska

Jan Siemianowski

Jan Stefanowicz

(Przedszkole Publiczne Jelonek)

Kategoria wiekowa 5-6 - latki: