Grupa Motylki - Turzno

Jak wiosenne kanapki to tylko u Motylków

Motylki jak przystało na te owady uwielbiają wiosnę i wszystko co z nią związane. Przyroda budzi się do życia, również i same motyle. Aby wprowadzić więcej wiosny do naszej sali przedszkolnej postanowiliśmy przygotować zdrowe, wiosenne kanapki. Dzieci były zachwycone przedsięwzięciem. Prace zaczęliśmy od czynności higienicznych. Motylki nie zapominają o higienie. Umyliśmy warzywa i przystąpiliśmy do dzieła. Kolejną zabawą było rozpoznawanie produktów spożywczych za pomocą zmysłu smaku. Przedszkolaki podczas tej czynności mały zamknięte oczy. Chętnych do udziału w zabawie było co nie miara. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem robiły kanapki dla siebie, a następnie dla swoich bliskich. Na zakończenie zajęć przedszkolaki posumowały zajęcia: ,,ALE TO BYŁO SMACZNE…’’.

• autor: Małgorzata Stefanowicz