Grupa Sowy - Papowo Toruńskie

Nasz kącik przyrodniczy

W marcu, kiedy wiosna już zagościła u nas na dobre, najmłodsze dzieci z Jelonka postanowiły założyć własny kącik zieleni w sali, by jeszcze piękniej ją udekorować. Sówki samodzielnie sadziły cebulki kwiatowe w doniczkach. Każdy z przedszkolaków miał do dyspozycji swoją donicę, mógł wybrać odpowiednią cebulkę i przystąpić do pracy. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały cykl rozwojowy roślin, dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do wzrostu roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Założony kącik pozwolił dzieciom na prowadzenie bezpośredniej obserwacji roślin.  Sowy sumiennie przez cały tydzień samodzielnie doglądały i podlewały swoje kwiatki, by po takim treningu móc zabrać je do domu i tam dalej kontynuować nasze dzieło, po czujnym okiem rodziców. Sówkom bardzo spodobała się obserwacja i sadzenie, dlatego później dzieci postanowiły jeszcze wykorzystać podarowane nam przez rodziców inne nasiona i cebulki kwiatowe, by stworzyć nową hodowlę roślin, która zostanie już z nami na długi czas. ( Sówki chciały powiedzieć: Dziękujeeeemy Mamo! Dziękujeeeeemy Tato!)