Grupa Sowy - Papowo Toruńskie

W marcu jak garncu

Ostatni miesiąc w grupie „Sówek” był naprawdę dla nas pracowity. Na początku dzieci poznały dosłownie znaczenie przysłowia; „W marcu jak w garncu”, w jednym tygodniu mieliśmy kumulacje wszelkich zjawisk pogodowych. W sali „gotowaliśmy” zupę „pogodową”. Sówki mogły mieszać składniki pogody w prawdziwym garnku, by później zdobyte przez siebie zjawiska wykorzystać w pracy plastycznej, podczas której doskonaliły motorykę małą i sprawność dłoni. Dzieciom spodobała się też bardzo zabawa dydaktyczna; „Ubierz mnie”, musieliśmy dobrać odpowiednią część garderoby do panujących warunków pogodowych oraz określonej pory roku, sówkom tak przypadła do gustu zabawa i kierowanie pani do określonej pory roku, że nie chciały jej skończyć. Sówki już wiedzą, że znane przysłowie ma w sobie sporo prawdy.  Poprzedni tydzień wrzucił do garnca wszystkie możliwe pogodowe niespodzianki. Cierpliwe to znosimy i czekamy wypatrując oznak wiosny.

• autor: Joanna Zielińska-Strzelecka