Grupa Krasnale - Papowo Toruńskie

Wspólna przygoda Krasnali i Słoneczek

Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa edukacyjnego była niezwykłym i pouczającym doświadczeniem dla małych odkrywców. Już na początku dzieci wzięły udział w fascynujących zajęciach dotyczących procesu powstawania chleba. Z zaciekawieniem słuchały jak z mąki, wody i drożdży czy zakwasu powstaje ciasto, a następnie jak chleb rośnie i się piecze. Było to dla nich nie tylko zabawne, ale także edukacyjne przeżycie, które pokazało im, skąd pochodzi chleb, który jedzą na co dzień. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wypieku własnych bułek. Z dumą formowały ciasto, a potem czekały niecierpliwie na efekty ich pracy. Następnie przedszkolaki miały okazję bliżej poznać zwierzęta gospodarskie. Z uśmiechami na twarzach podziwiały kozy, świnkę oraz kurki. Mogły je karmić, głaskać i obserwować, jak funkcjonuje prawdziwe gospodarstwo. Było to dla nich niezapomniane doświadczenie, które pozwoliło im zrozumieć, jak ważna jest rola zwierząt w życiu na wsi oraz jak należy o nie dbać. Cała wycieczka była nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą lekcją ekologii, rolnictwa i pracy w zespole. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, z nową wiedzą i chęcią do dalszego poznawania świata wokół siebie.

• autor: Kamila Muszyńska, Anna Żołna