Grupa Krasnale - Papowo Toruńskie

Spotkanie z seniorami w przedszkolu.

30  stycznia nasze przedszkole odwiedzili seniorzy z Klubu ”Sami Swoi” oraz seniorzy z Klubu „Szarotka”. Seniorzy wraz z przedstawicielami Gminy Łysomice zostali zaproszeni na występ artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy Krasnale i Stokrotki. Po występie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły gości na wspólny poczęstunek. Seniorzy oraz przedstawiciele Gminy również przygotowali słodkie niespodzianki dla przedszkolaków. Ale to nie wszystko… Kolejną atrakcją dla naszych gości były konkursy m.in. obieranie ziemniak na czas i zwijanie wełny. Następnie dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego spotkania. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

• autor: Agnieszka Bartkowska, Kamila Muszyńska
  • odwiedziny seniorów