Grupa Słoneczka - Papowo Toruńskie

Dogoterapia w Jelonku

Abi plus Pani Ania jego właścicielka równa się absolutny armagedon samych pozytywnych emocji. 26 kwietnia rozpoczęliśmy cykl zajęć z dogoteriapii i już wiemy, że będą to nasze ulubione zajęcia. Nie od dziś przecież wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Abi to dwuletnia suczka- pies terapeutyczny przygotowany i wyszkolony do pracy z dziećmi. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak postępować z psem, gdzie można go dotykać i głaskać, a nawet nauczyliśmy się kilku sztuczek. Warto podkreślić również, że dogoterapia uczy dzieci wielu wartościowych umiejętności oraz przynosi dużo korzyści emocjonalnych i społecznych. Kontakt z psem może pomóc dzieciom w rozwijaniu empatii, budowaniu pewności siebie, jak również zmniejszyć napięcia u dzieci oraz zachęcić do aktywności fizycznej. Na zakończenie Abi zrobiła nam wspaniały masaż, oj trudno było się rozstać. Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.