Grupa Słoneczka - Papowo Toruńskie

Grudniowy czas

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najpiękniejsze, rodzinne i pełne radości chwile. Każdy z nas chciałby aby trwały jak najdłużej. Dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać przygotowania do tego niezwykłego dnia, który wypełnia radością każde serce. Z dniem 1 grudnia tradycyjnie Słoneczka rozpoczęły odliczanie do świąt z kalendarzem adwentowym. Każdego dnia na dzieci czekało zadanie do wykonania; było pisanie listu do Mikołaja, ubieranie choinki, pieczenie pierników, wykonywanie ozdób choinkowych, nie zapomnieliśmy również o głodnych brzuszkach ptaszków. Jakby tego było mało pewnego dnia zamieszkał u nas Elf Psotnik, który w ciągu dnia bacznie obserwował nasze Słoneczka, a nocą robił przeróżne psoty. Wybraliśmy się również na wycieczkę na Barbarkę, szukając tropów leśnych zwierząt. Każdego dnia dzielnie ćwiczyliśmy nasz jasełkowy program artystyczny, by 15 grudnia zaprezentować go naszym najbliższym. Ten świąteczny czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

• autor: Anna Żołna