Grupa Żabki - Papowo Toruńskie

„CODE WEEK” – czyli „Tydzień kodowania” w grupie Żabki i Stokrotki.

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień kodowania,  to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.  Grupa starszaków z grupy „Żabki” i „Stokrotki”  wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania „Kodowanie to świetna zabawa". Podczas zabaw w kodowanie dzieci rozwijały logiczne i algorytmiczne myślenie, kształtowały zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz doskonaliły umiejętność współpracy. Zadania nie były łatwe ale nasze grupy świetnie sobie poradziły.  Wykonując wszystkie zadania, nasze przedszkole otrzymało europejski certyfikat " Code Week". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

• autor: Marta Jasińska