Grupa Żabki - Papowo Toruńskie

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2023r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Marka Fiedlera – Inspektora do spraw oświaty i sportu, Panią Emilię Zielińską – Skarbnika Gminy Łysomice, Radnego Gminy Łysomice Pana Artura Lubomskiego. Grupa Żabki przygotowała program artystyczny, w którym dzieci recytowały wiersze opowiadające o historii Polski  i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Poprzez kultywowanie świąt narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych, miłości do swojej ojczyzny. Tego dnia o godzinie 11.11  wszyscy zgromadzeni goście wraz z wychowawcami, pracownikami i dziećmi w Papowie Toruńskim, a także w filiach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #szkoła do hymnu -  uroczyście odśpiewano hymn Polski.

• autor: Marta Jasińska