Aktualności

MOBILNY SYMULATOR ZAGROŻEŃ POŻAROWYCH- uczymy się jak zapobiegać, minimalizować i prawidłowo reagować w sytuacji pożaru w domu

W ostatnim tygodniu strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu - st. asp. Łukasz Mądrzejewski oraz mł. ogn. Daniel Błaszczyk, przeprowadzili w naszym przedszkolu zajęcia z zakresu prewencji społecznej. Spotkanie dotyczyło zagrożeń, jakie można napotkać w codziennym życiu i miało na celu kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu.  Wizualizacja niebezpieczeństw odbyła się z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych, czyli inteligentnego modelu domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. W domku  symulowane były zagrożenia mogące zaistnieć w kuchni, łazience, pokoju dziecięcym, w sypialni, salonie czy kotłowni. Możliwe jest definiowanie i odtwarzanie dynamicznych scenariuszy, pozwalających na sekwencyjne uruchamianie kolejnych zdarzeń. Strażacy pokazali dzieciom m.in. co dzieje się, kiedy zapali się w domu choinka, jak reagować w przypadku zadymienia, symulowali niebezpieczną zabawę z zapałkami czy zwarcie instalacji elektrycznej.

Po tych zajęciach nasze przedszkolaki z całą pewnością zdobyły odpowiednią wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą w stanie szybko zareagować w razie zagrożenia zdrowia i życia.

• autor: Joanna Wojtulska
  • zdjęcia dzieci podczas zajęć ze strażakami