Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który inauguruje miesiąc wiedzy na ten temat. Tego dnia organizowana jest międzynarodowa akcja "Zaświeć się na niebiesko", polegająca na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. W naszym przedszkolu, w pierwszym tygodniu kwietnia zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące autyzmu. Celem zajęć było zwiększenie świadomości dzieci na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Przedszkolaki z grupy Krasnale, Stokrotki, Żabki, Sowy, Słoneczka i Rybki obejrzały prezentację multimedialną na ten temat oraz film edukacyjny „Autyzm”. Pani pedagog przeczytała dzieciom bajki pt. „Jaś i niebieskie motyle” i  „Niezwykły artysta”, które w prosty sposób ukazały dzieciom z jakimi problemami borykają się na co dzień dzieci z tym zaburzeniem. Przedszkolaki wykonały piękne prace w kolorze niebieskim, które można obejrzeć w fotorelacji.

• autor: Agnieszka Bartkowska, Kamila Muszyńska
  • światowy dzień autyzmu