Walentynkowy dzień radości

Już od kilku lat obchodzimy Walentynki w naszym przedszkolu, co sprawia naszym przedszkolakom wiele radości. Walentynki w tym roku obchodziliśmy w ferie zimowe. Warto świętować z przedszkolakami ten dzień, bo jest to wspaniała okazja, by wprowadzić się w dobry nastrój. Tego dnia w sposób szczególny  okazujemy sobie  takie uczucia jak: przyjaźń, sympatię. Kiedy dziecko w przedszkolu dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegane nie tylko przez rodziców, ale również kolegów. To sprawia, że nabiera pewności siebie. To naprawdę miłe uczucie. Dalego przedszkolaki poznały w prezentacji multimedialnej jak obchodzone są walentynki w innych krajach, rysowały i wycinały serduszka, naklejały je a potem obdarowały tych, których najbardziej lubią i z którymi najchętniej się bawią. Pamiętamy również o rodzicach i innych członkach rodziny. Naprawdę warto jest obchodzić Walentynki i potraktować to święto, jako doskonały pretekst do złożenia życzeń tym wszystkim, których kochamy, lubimy, szanujemy.

• autor: Aleksandra Janus
  • walentynkowy dzień