Realizacja programu „Cała Polska czyta dzieciom”

Cała Polska czyta dzieciom jest to kampania społeczna rozpoczęta ponad 20 lat temu przez fundację „ABCXXI- Cała polska czyta dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci. Kampania ta zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

W naszym przedszkolu przywiązujemy dużą rolę do regularnego, głośnego czytania dzieciom książek. Zapraszamy również do tego Rodziców, którzy bardzo chętnie włączają się w akcję propagowania czytelnictwa wśród przedszkolaków.

Codzienne głośne czytanie dziecku aktywizuje pięć obszarów kompetencyjnych: komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. Dlatego wspierajmy nasze pociechy, cieszmy się z postępów i czytajmy!

• autor: Ewa Brunacka