Teatrzyk Kamishibai w grupie Krasnali

W związku z przystąpieniem do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dzieci z grupy Krasnale skorzystały z nowo zakupionych pozycji książkowych. Podczas popołudniowych zajęć dzieci miały okazję wysłuchać wielu ciekawych i mądrych opowiadań. Panie z grupy Krasnale wykorzystały nowe opowiadania do teatru Kamishibai. Każde z wysłuchanych opowiadań zawierało morał, co prowokowało dzieci do dyskusji na temat wysłuchanego utworu. Należy jeszcze podkreślić, że poza mądrymi przesłaniami, bajki te mają niezwykle barwne ilustracje, które dodatkowo przyciągają uwagę dzieci. „Misiowe sposoby na nocne strachy”, bajka opowiadała o radzeniu sobie z lękiem przed ciemnością, „Złość mówi dość” to bajka terapeutyczna, w której główny bohater prosiaczek często się złościł, ale nie potrafił powiedzieć dlaczego, w opanowaniu tego problemu pomaga mu małpka. „O zajączku, który nie chciał się dzielić”, to doskonała pozycja do zaprezentowania w każdej grupie wiekowej, gdyż wszędzie zdarza się ten problem wśród dzieci, a bohaterowie tej bajki podpowiadają jak można sobie z tym poradzić. To tylko trzy z 15 bajek do teatru Kamishibai, które opisałyśmy, zapewniamy jednak, że wiele tytułów już zaprezentowałyśmy w naszej grupie, gdyż dzieci z zapartym tchem słuchały tych utworów i same każdego listopadowego popołudnia dopominały się o kolejne tytuły.

• autor: Agnieszka Bartkowska
  • zajęcia kamishibai