Spotkanie autorskie

27 września Przedszkole Publiczne Jelonek we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łysomicach, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, zorganizowało spotkanie autorskie z Panią Martą Prokopczuk i Lucyną Prokopczuk-Radtke, autorkami książki „Florencja i monstera”. Spotkanie poprzedzone było cyklem zajęć poświęconych autorkom i treści książki zakończonych wykonaniem ilustracji do treści książki. Ilustracje wykonane przez dzieci zaprezentowane zostały w formie wystawy podczas spotkania autorskiego, a najpiękniejsze z nich nagrodzone przez autorki. Zwycięzcy otrzymali książkę z autografem. Panie Marta i Lucyna podczas spotkania opowiedziały dzieciom, co było inspiracją do powstania książki, kto narysował piękne ilustracje oraz omówiły poszczególne etapy powstawania ich pierwszej książki. Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie bukietem balonowych kwiatów, a autorki życzyły dzieciom, by zawsze w siebie wierzyły i rozwijały swoje pasje oraz wyobraźnię.   Chętni mieli okazję zakupić książkę i otrzymać dedykację z autografem.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w spotkaniu oraz Pani Agnieszce Ziembie – kierownikowi biblioteki za współpracę.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak
  • spotkanie z autorem