Grupa Motylki

Mikołajki

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.  Z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z grupy „Motylki”. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane na czerwono i już od samego rana wyczekiwały specjalnego gościa z dalekiej Laponii. Ale za nim doszło do spotkania, wzięły udział zabawach taneczno – ruchowych, wykazały się wiedzą na temat życia Św. Mikołaja i odgadywały zagadki związane z jego osobą, jak również wykonały piękną pracę plastyczną przedstawiającą jego postać. Po skończonych zadaniach doczekały się prezentów, które Św. Mikołaj zostawił w ich szafeczkach. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, gdyż do końca niedowierzały, że tego dnia spotka ich taka niespodzianka. Ten dzień był pełen wrażeń i na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• autor: Aleksandra Buczek