Grupa Stokrotki

Zajęcia dydaktyczne w grupie Stokrotki

W grupie Stokrotki podczas zajęć, Panie wykorzystują różne metody pracy, zwłaszcza metody nowatorskie. Na zajęciach dydaktycznych rozwijane są różne sfery rozwojowe i umiejętności dzieci, a także kształtowane są kompetencje kluczowe, takie jak: kompetencje matematyczne, kompetencje językowe, kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, kompetencje cyfrowe. W grupie stosowana jest metoda Globalnego Czytania Glenna Domana, która przynosi bardzo duże efekty, dzięki tej metodzie większość dzieci potrafi globalnie odczytać wyrazy wykorzystywane w trakcie codziennych zajęć. Stokrotki także doskonale radzą sobie z wykonywaniem zadań przy użyciu tablicy interaktywnej podczas realizacji zadań z programu Uczymy Dzieci Programować, a także realizując innowację pedagogiczną „Zakodowany Jelonek”.

• autor: Agnieszka Bartkowska, Kamila Muszyńska