Grupa Stokrotki

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!

20.11 obchodziliśmy Dzień Życzliwości przez cały dzień w czasie zabaw i zajęć Stokrotki zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Każda Stokrotka otrzymała uśmiechniętą  buźkę symbol życzliwości. Dzieci złożyły  przysięgę życzliwości i wykonały prace plastyczna „Wesoła buźka”. Tego dnia Stokrotki kodowały również  jesienne dary i korzystały z tabletów w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jelonkowo-tabletowo” ucząc się przy tym pracy w zespole.

25.11  Stokrotki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, podczas której poznały niezwykłą historię misia , oglądały  bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Pluszowy miś", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych,  quizach, zgadywankach, wykonywały również prace plastyczne „Mój przyjaciel miś”.

• autor: Kamila Muszyńska