Grupa Żabki

Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną „Dzień Pluszowego Misia” obchodziliśmy w zupełnie inny sposób, bo bez udziału pluszowych przyjaciół. Idąc za postępem technologii i naszej pomysłowości, dzieci nie nudziły się ani trochę , a pluszowy miś został zastąpiony kartonowym w wykonaniu naszej utalentowanej malarki pani Natalki  i to zdjęcie z nim okazało się największą atrakcją tego dnia. Uroczysty dzień zaczął się od prezentacji multimedialnej , dzięki której przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, rodzaje i miejsce ich występowania oraz najbardziej znane misie. Nauczyły się również rymowanki inscenizowanej ruchem, wysłuchały piosenki o najsłynniejszym misiu z oklapniętym uszkiem oraz wzięły udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Wykonały pracę plastyczną, która prawiła im wiele radości, a podczas poobiedniego odpoczynku obejrzały bajkę „Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Miś jest bardzo ważny w życiu każdego małego dziecka. Choć w tym roku dzieci nie mogły przynieść swoich pluszowych przyjaciół mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie na długo w ich pamięci.

• autor: Aleksandra Buczek, Natalia Szynal