Grupa Żabki

Żabkowy Dzień Życzliwości

Aby nasze przedszkolaki nie wyrosły na małych egoistów, zorganizowałyśmy dnia 21 listopada „Dzień Życzliwości”. Przez cały dzień podczas zajęć i zabaw dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie co to jest koleżeństwo, jak okazać życzliwość innym i być uprzejmym dla rówieśników i dorosłych. Na początku dnia złożyły zobowiązującą przysięgę, następnie wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się dlaczego warto być życzliwym oraz wzięły udział w zabawach muzyczno – ruchowo – słuchowych podczas, których byli dla siebie koleżeńscy, uprzejmi i obdarzali się nawzajem uśmiechem. Podsumowując ten wspaniały dzień dzieci wykonały pracę plastyczno – techniczną pt. „Szczęśliwe emotki”.  Na koniec przyszedł czas na obdarowanie wszystkich przedszkolaków orderami oraz odznakami „Najżyczliwszego przedszkolaka”. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez miłe słowo, ciepły uśmiech, czy dobry uczynek.

• autor: Natalia Szynal, Aleksandra Buczek