Grupa Słoneczka

Ferie Zimowe

Ferie zimowe już za nami, a dzieci ciągle wracają wspomnieniami do wydarzeń z przed tygodnia. Zastanawiacie się, dlaczego? Ponieważ ferie w tym roku, były wyjątkowe i zupełnie inne niż w poprzednich latach … i wcale nie myślę tu o panującej pandemii w naszym kraju. Były bardzo wyjątkowe, gdyż już od paru lat nie było tyle śniegu, ile tej zimy. Pani Zima postanowiła nas mile zaskoczyć i to właśnie biały puch był największą atrakcją ferii 2021. W ostatnich latach realizacja projektu „Bezpieczny Przedszkolak – Bezpieczne Ferie” odbywała się poprzez pogadanki, prezentacje i plansze, ale dzieci wychodząc na przedszkolną polanę nie mogły zastosować się do omówionych zasad, gdyż nie było na niej śniegu. W tym roku jednak było inaczej i zamiast suchej teorii dzieci mogły zastosować się do bezpiecznych zabaw zimowych, również w praktyce. Bardzo chciałabym Państwu opisać radość dzieci podczas lepienia bałwana, bitwy na śnieżki, robienia aniołków oraz rzucania się w zaspy śnieżne, ale myślę, że najlepiej przedstawia to poniższy filmik.

• autor: Aleksandra Buczek, Natalia Szynal