Wyniki Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „ Kolędujmy Małemu…”

Tegoroczna edycja z racji panującej pandemii odbyła się w formie online. Mimo nietypowej formy nie zabrakło chętnych do kultywowania jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich rodziców i  nauczycieli  przygotowały się do występu, aby zaprezentować swoje zdolności wokalne.

Głównym celem konkursu było promowanie młodych talentów, integracja środowisk przedszkolnych, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych. W konkursie brały udział dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek wraz z filiami, z przedszkola Pod klonowym listkiem oraz ze szkoły podstawowej w Łysomicach. Mali artyści zaprezentowali tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz pastorałki w formie nagrań. Choć nie było łatwo jury ostatecznie wyłoniło zwycięzców:

Jury w składzie:

1. Joanna Wojtulska – dyrektor Przedszkola Publicznego Jelonek
    p. Joanna Kulis – logopeda przedszkolny
    p. Justyna Paczkowska  – przedstawiciel Gminy Łysomice
  • autor: Natalia Szynal, Aleksandra Buczek
  • grafika zawierająca wyniki konkursu