Grupa Rybki

Marzec w Rybkach

W miesiącu marcu grupa Rybki obchodziła wiele ciekawych dni dodatkowych, które wpisują się w nasz kalendarz corocznie. „Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy” z takim hasłem obchodziliśmy Dzień Dentysty. W naszej grupie przedszkolaki zwiedziły on- line gabinet stomatologiczny i dowiedziały się, że ważna dla  ząbków jest zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa.   Kolejnym świętem był Dzień Kobiet, w którym nie zabrakło w naszej grupie prezentów dla dziewczynek od chłopców łącznie w okazałym kwiatem zrobionym z szarf  przez chłopców. Obchody Dnia Kolorowej Skarpetki - zaczęły się od skarpetkowego wyzwania. Tego dnia każdy z nas miał na nogach inną skarpetkę - taką nie do pary na znak różnorodności ludzi oraz solidarność z osobami z Zespołem Downa i ich rodzicami. Tego dnia dzieci uczyły się tolerancji dla osób z niepełnosprawnością. Natomiast 21 marca powitaliśmy Wiosnę tego dnia ubraliśmy się na zielono. Ozdabialiśmy Marzannę, którą pożegnaliśmy podczas spaceru okrzykiem „Marzanno uciekaj gdzie pieprz rośnie i zrób miejsce wiośnie”. Jednak przygotowania do tego dnia trwały już dłużej zgodnie z wcześniejszą tematyką tygodniową „Oznaki Wiosny” i „Wszystko rośnie” podczas zajęć, spacerów dokonywaliśmy obserwacji przyrodniczych, eksperymentowaliśmy, uczyliśmy się jak rozpoznawać i szukać oznak  nadchodzącej wiosny.

• autor: Aleksandra Janus