Grupa Stokrotki

Co nowego u Stokrotek

W grupie Stokrotki odbyły się zajęcie plastyczne, podczas których dzieci wykonywały pracę z masy solnej pod tytułem „Jesienny las”. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci.  Z masy solnej powstały grzybki, ślimaczki oraz jeżyki, z których  utworzyliśmy jesienną kompozycję i umieściliśmy na wystawce w naszej sali.

Nauka pisania liter, cyferek ,czy też zwykłych wzorów geometrycznych z wykorzystaniem mąki to doskonała  zabawa  angażująca każde dziecko. Na  zajęciach sensorycznych Stokrotki mogły się o tym przekonać, w trakcie takiej zabawy przedszkolaki nie tylko utrwalały znaki i litery, ale również rozwijały  motorykę małą.

Stokrotki w deszczowe popołudnie wykonywały zadania z programu Uczymy Dzieci Programować. Dzieci układały na macie do kodowania, obrazki w taki sposób by połączyć dwie cechy – kolor i wzór, który występował na parasolach. Podczas wykonywania zadania, dzieci rozwijały logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Po wykonaniu zadania na macie, dzieci wykonały swoje kolorowe parasole.

• autor: Agnieszka Bartkowska
  • Dzieci wykonują prace plastyczne