Grupa Stokrotki

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, jednocześnie jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.
W naszej grupie obchodziliśmy to święto 7 listopada - w tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Obchody Dnia Postaci  z Bajek obfitowały w przygotowane przez nauczycielki zabawy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek. Stokrotki świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

• autor: Klaudia Nadachewicz