Grupa Sowy

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu, dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz film edukacyjny postaw proekologicznych. Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały zagadki, utrwalały sobie wiedzę dotyczącą segregacji śmieci czyli recyklingu, sposobów oszczędzania wody i energii elektrycznej. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne związane z Naszą Planetą. Szczególnym zadaniem, na które czekały dzieci było sadzenie drzewek i kwiatów przed naszym przedszkolem. Rośliny zostały zakupione z pieniędzy grupowych, za co bardzo dziękujemy !

• autor: Weronika Trzebniak