Grupa Sowy

Dbam o zdrowie!

W styczniu poświęciliśmy wiele uwagi tematowi bezpieczeństwa w oparciu o sporty zimowe. Przybliżaliśmy dzieciom tematykę zabaw na  śniegu, by wiedziały, jakie zachowanie może prowadzić do zagrożeń zdrowia lub życia. W trakcie zabaw w ogrodzie przedszkolnym,  dzieci mogły przypomnieć i utrwalić sobie zasady bezpiecznego zachowania się śniegu.

Omówiliśmy również tematykę Dbam o zdrowie, czyli o siebie, wiemy, że to oznacza dbanie nie tylko o to, by dobrze się odżywiać, lecz także o to, by unikać niebezpiecznych sytuacji, być ostrożnym w kontaktach z ludźmi czy zwierzętami, których nie znamy, dbać o ciało, czyli ubierać się odpowiednio do pogody, znać osoby do których można się zwrócić o pomoc. Wszystkie wymienione wyżej sytuacje omówiliśmy wspólnie między innymi na podstawie opowiadania „Kubuś, obcy i cukierki”, podczas zabaw parateatralnych, zabaw tematycznych oraz zajęć dydaktycznych.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak