Grupa Sowy

Październikowe aktywności w grupie Sowy

W zdrowym ciele zdrowy duch-wie to każdy mały zuch! Październik rozpoczął się grupie „Sów” na sportowo. Codzienna poranna gimnastyka dawała nam dużo sił na cały dzień. Oprócz nich trenowaliśmy z panią Zuzią grę w piłkę nożną -jeszcze na świeżym powietrzu, bo październik był wyjątkowo ciepły i słoneczny. Mieliśmy również w naszej sali wyjątkowych gości- mamę Anielki i tatę Klaudii, którzy czytali nam książki. Dowiedzieliśmy się m.in. że najszybszym zmysłem jest słuch a większość ludzi nie potrafi polizać łokcia i kichnąć z otwartymi oczami! W październiku dużo rozmawialiśmy o urokach złotej polskiej jesieni w parku i w lesie, nasz kącik przyrodniczy każdego dnia wzbogacał się o kolejne jesienne skarby. 17 października nasza grupa obchodziła Światowy Dzień Mycia Rąk. Każdy przedszkolak, a zwłaszcza starszak wie, że ręce należy myć bardzo dokładnie a wtedy żadne bakterie nie będą nam straszne! Najwięcej frajdy sprawiło nam zdecydowanie dmuchanie baniek mydlanych!!! W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o przygotowaniach do zbliżającej się powolutku zimy. Ale na razie cieszymy się jesienią , jej kolorami i z uśmiechem rozpoczynamy miesiąc listopad!

• autor: Ewa Brunacka