Grupa Sowy

Zwiedzamy Lądowisko w Gostkowie

Piątek 30.09.2022r.  był bardzo intensywnym dniem dla grupy „Sowy”. Rano, od razu po śniadaniu, szykowaliśmy się na wycieczkę autokarem na lądowisko w Gostkowie. Chociaż podróż autokarem była krótka, to bardzo nam się podobała. Każdy z nas pamiętał o tym, że należy zapiąć pasy bezpieczeństwa. Na miejscu od razu na nas zrobiły ogromne wrażenie nowoczesne samoloty, które można było zobaczyć z bliska. Wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi piloci, zasiadając wygodnie za sterami tych niezwykłych maszyn. Dodatkową atrakcją było obejrzenie i możliwość przymierzenia najważniejszych atrybutów każdego pilota tj. kask, słuchawki, rozmowa przez krótkofalówkę. Spadochron był o wiele, wiele większy od naszej przedszkolnej chusty animacyjnej, ale tak samo kolorowy. Sowy miały również okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne, rysując kredą na dużej powierzchni różne modele nowoczesnych samolotów. W nagrodę otrzymały na pamiątkę książeczki i kolorowanki. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci, a kto wie , może już ktoś marzy o zostaniu w przyszłości nie tylko strażakiem czy policjantem, ale też pilotem.

Po powrocie do przedszkola i chwili na relaks i odpoczynek na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Z okazji Dnia Chłopaka wszystkie dziewczynki głośno i wyraźnie zaśpiewały dla  chłopców „Sto Lat”. Były składane życzenia, wręczanie własnoręcznie pokolorowanych laurek-dyplomów i oczywiście prezenty. Wszyscy chłopcy dostali drewniane jo-jo a dzień zakończyliśmy słodkimi lizakami dla całej grupy. Z takim przytupem zakończyliśmy miesiąc wrzesień.

• autor: Ewa Brunacka