Grupa Sowy

Wrzesień w grupie Sowy

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego minął nam bardzo miło i szybko. W pierwszym tygodniu września wspólnie stworzyliśmy „Kodeks przedszkolaka”, do którego należy się stosować. Zwracaliśmy uwagę na używanie zwrotów grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję. W drugim tygodniu września dużo rozmawialiśmy o miejscowości, w której mieszkamy. Nauczyliśmy się podawać swój adres domowy. Omówiliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, opisywaliśmy znaki drogowe.  W kolejnym tygodniu września rozmawialiśmy o zmysłach, za pomocą których poznajemy świat. Podczas akcji „Sprzątanie Świata” robiliśmy porządki wokół przedszkola. Wybraliśmy się również na pierwszą wycieczkę do Planetarium w Toruniu, gdzie dzieci wzięły udział w spektaklu „Cudowna podróż”.  W trakcie tego seansu dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami na temat gwiazdozbiorów oraz uczestniczyły w podróży po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa, dowiedziały się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu a także poznały Słońce jako jedną z gwiazd. 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, podczas którego dzieci brały udział w różnych zabawach , konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

• autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak, data: 2022-09-29