Grupa Sowy

Luty u Sówek

Miesiąc luty był miesiącem pełnym ciekawych dodatkowych dni, które świętowaliśmy w naszej grupie. „W dniu świętego Walentego bądź dobrym kolegom” pod takim hasłem świętowaliśmy święto zakochanych. Była to wspaniała okazja do zachęcania dzieci do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom. Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój, skoczna muzyka i mnóstwo ruchowych zabaw – w takiej atmosferze spędziliśmy tegoroczny bal karnawałowy w naszej grupie. Następnie 17  lutego obchodziliśmy Dzień kota. Poprzez liczne zabawy i zajęcia dydaktyczne, uświadamialiśmy sobie, znaczenie roli kota w życiu człowieka. Zwróciliśmy również naszą uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Tłusty Czwartek w naszej grupie świętowaliśmy nie tylko zjadając pączki, ale sami je tworzyliśmy z masy solnej oraz rozwiązywaliśmy mnóstwo pączkowych zadań, bawiąc się przy tym doskonale. Ostatnią tematyką tego miesiąca były dawne prehistoryczne czasy. W naszej Sali stworzyliśmy kącik „Dinozaurów”, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. W trakcie zajęć obejrzeliśmy ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedzieliśmy się jak żyły dinozaury , kim jest paleontolog i archeolog. Wykonywaliśmy wiele zadań wykorzystując do nich przyniesione zabawki oraz liczne prace plastyczne, dzięki temu miniony tydzień przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

• autor: Weronika Trzebniak