Grupa Sowy

W listopadzie u Sówek

Kochani Rodzice, w tym miesiącu zwracaliśmy baczną uwagę na pogodę. Gdy na zewnątrz jest coraz zimniej, często pada deszcz, a czasem nawet śnieg, dbamy o to, by się odpowiednio ubierać. Chcemy, by było nam ciepło i sucho niezależnie od pogody. W trakcie zajęć rozwiązywaliśmy zagadki o elementach garderoby i dzieliliśmy je na letnie i zimowe. Dowiedzieliśmy się, kim jest i czym się zajmuje szewc. Poznaliśmy nazwy różnych rodzajów butów i zastanawialiśmy się, podczas jakiej pory roku można je nosić. Uczyliśmy się poprawnie ustawiać prawy i lewy but. Utrwaliliśmy znaczenie pojęcia para podczas dobierania butów w pary. Wiemy też, co robi krawiec i malarz.  Znamy narzędzia, którymi się posługują w pracy. Miesiąc listopad jest też miesiącem pełnym ciekawych dni. Przede wszystkim podczas codziennych aktywności utrwalaliśmy wiedzę na temat naszego kraju, poznaliśmy legendy o Warsie i Sawie, Czechu , Lechu i Rusie. Znamy symbole narodowe, wiemy jak nazywa się nasza stolica.  W naszej grupie obchodziliśmy również: Dzień życzliwości - wiemy jak ważne jest dostrzeganie najmniejszego dobra i mówienie miłych słów innym. Dzień Pluszowego Misia –  który rozpoczęliśmy wspólną gimnastyką. Poznaliśmy historię pluszowego misia oraz przypomnieliśmy najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych oraz uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych i dydaktycznych z misiem. Dzień Praw Dziecka – obejrzeliśmy  prezentacje o prawach dziecka oraz rozwiązywaliśmy wiele zadań. Nie zabrakło także zabaw tanecznych i ruchowych przy piosenkach o  tej tematyce. Wiemy gdzie znajduje się tablica z prawami dziecka w naszym przedszkolu. Świętowaliśmy również andrzejki – ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

• autor: Weronika Trzebniak