Grupa Krasnale

Świąteczna Wycieczka

Z okazji Mikołajek zaprzyjaźnione grupy Krasnali i Stokrotek wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa BABALUDA. Dzieci poznały stare świąteczne wiejskie tradycje oraz klasyczne wigilijne potrawy i składniki, z których się składają. Oczywiście największą atrakcją była możliwość głaskania i karmienia zwierzaków, kózek, owieczek, alpaki, kur, królewny świni Peppy , i najbardziej energicznej, zaczepnej kozy ZOCHY! Dodatkowo podczas zwiedzania obejścia cały czas towarzyszyły nam milusińskie, ciekawskie koty. Na rozgrzewkę gospodarze poczęstowali nas ciepłą herbatką oraz pysznym piernikiem i makowcem. Po smakołykach przyszedł czas na dekorowanie pierników oraz wykonanie świątecznych kartek z życzeniami. Nasze przedszkolaki jak zawsze wykazały się ogromną kreatywnością. Na zakończenie podążaliśmy zgodnie z zagadkami śladami wiedźmy i oczywiście udało nam się osiągnąć cel. Szczęśliwy i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy pełni emocji do przedszkola. To był wspaniały dzień!

• autor: Kamila Muszyńska, Milena Gil