Grupa Krasnale

Jesienna wycieczka

29 września przedszkolaki z zaprzyjaźnionych grup Krasnali i Stokrotek wybrały się na wspólną wycieczkę do Osady Leśnej na Barbarce. Dzieci uczestniczyły tam w edukacyjnych zajęciach „ Jesień w lesie”. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po lesie, podczas którego przedszkolaki obserwowały pierwsze oznaki jesieni oraz szukały i zbierały leśne owoce czyli m.in. kasztany, żołędzie, szyszki, jesionowe noski. Dzieci poznały również nazwy drzew a na jednym z nich miały możliwość zobaczenia ciekawskiej wiewiórki, która skakała nad naszymi głowami. Po wędrówce wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych i z przyniesionych kasztanów oraz plasteliny wykonaliśmy kolorowe ślimaki. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała i na pewno wrócimy wraz z kolejną porą roku.

• autor: Kamila Muszyńska, Milena Gil