Grupa Krasnale

Działamy z imPETem – realizacja ekologicznego programu edukacyjnego

To pierwsza odsłona programu edukacyjnego „Działaj z impetem” w naszym przedszkolu, który ma na celu uczyć najmłodszych postaw ekologicznych, zasad segregacji odpadów i dbania o przestrzeń wokół nas. 10 stycznia 2022r. w Dzień Ligii Ochrony Przyrody, dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczy w zajęciach o tematyce „ Wiem, co wrzucać do żółtego pojemnika”.  Poznaliśmy bohaterów opowiadania: imPETa, śMIECIArkę Miecię, Puszki  i Pana Kartonika. To właśnie bohaterowie tego opowiadania zostali przez nas przeniesieni   w pracach plastycznych do naszego przedszkola i dzięki nim będziemy brali udział w konkursie „ Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają. Dzieci usłyszały i poznały także  odpowiedzi na pytania:  Dlaczego warto segregować butelki PET?  Jak wygląda proces ich recyklingu?  Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Zobaczyły drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów takich jak: bluzy  z polaru, recyklingowe torby na zakupy, plecaki namioty oraz buty. Udział w programie przyniósł nam wiele radości.

• autor: Aleksandra Janus