Grupa Słoneczka

Dzień Kobiet i Dzień Matematyki

8 marca w naszej grupie odbył się cudowny Dzień Kobiet. Chłopcy, ze szczególnym zaangażowaniem od samego rana, starali się, aby ten dzień był wyjątkowy. Chłopcy wszystkim dziewczynkom – „małym kobietkom”, złożyli życzenia, zaśpiewali gromkie 100 lat oraz wręczyli przepiękne prezenty.  Mali Dżentelmeni obdarowali kwiatami także kochane Panie pracujące w Naszym przedszkolu. Wspólna zabawa i miłe spędzony czas związany z tym dniem przyczynił się do uśmiechów na twarzy oraz miłych wspomnień z tego dnia.

Matematyka otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada w dniu 12 marca. To świetna okazja do zaakacentowania ogromnej roli tej dziedziny już od najmłodszych lat. W naszej grupie zorganizowany został Dzień Matematyki. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, utrwalały znajomość figur geometrycznych. :)

• autor: Karolina Rybicka