Grupa Żabki

Andrzejkowe zabawy

Zwyczaj wróżenia w Andrzejki znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W poniedziałek, 30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci ustawiały buty, losowały imię swojego męża lub żony, poznały znaczenie kolorów, wróżyły z magicznej kuli i oczywiście wróżba z wosku która przyniosła dzieciom wiele radości... Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą pani Natalii lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie razem dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

• autor: Natalia Szynal, Aleksandra Buczek