Grupa Żabki

Świąteczne spotkanie w grupie Żabki

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Przygotowania do Jasełek w naszej grupie trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W dniu 12 grudnia  nasze przedszkolaki wystąpiły przed najbliższymi. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły i królów, a nawet w Jasia i Małgosię oraz Czerwonego Kapturka. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec pojawił się Święty Mikołaj;). Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

• autor: Natalia Szynal, Marta Jasińska